Apple jako zelená firma

Není pochyb o tom, že se Apple v posledních letech zaměřuje na obnovitelné zdroje a ekologickou stránku výroby. Dnes společnost oznámila svůj záměr zásadně urychlit své úsilí o rozšíření využití recyklovaných materiálů ve svých zařízeních.

Zrychlení celého procesu reaguje na velké množství změn, které společnost nedávno provedla. Apple již při výrobě základní desky iPhonu 13 spolupracoval s dodavatelským řetězcem zaměřeným na recyklované suroviny, v tomto případě zlato. Od té doby došlo k výraznému rozšíření využívání obvodů vyrobených z recyklovaných materiálů v iPadu, Apple Watch, sluchátkách AirPods Pro, MacBooku Pro, Macu mini nebo HomePodu. Jasným ukazatelem směřování Applu je také skutečnost, že v roce 2022 pocházela celá čtvrtina veškerého kobaltu obsaženého v produktech Applu z recyklovaných zdrojů, oproti 13 % v roce 2021. To připravuje půdu pro plány jablečné společnosti k přechodu na 100% recyklovaný kobalt do roku 2025.

Apple jako zelená firma

V roce 2022 mělo přibližně 20 % veškerého materiálu dodávaného v zařízeních Applu svůj původ v obnovitelných nebo recyklovaných zdrojích. Společnost uvedla, že tato změna ji přibližuje k cíli vyrábět nakonec všechny produkty pouze z recyklovaných a obnovitelných materiálů. Zároveň se tak blíží ke svému cíli, aby do roku 2030 byl každý produkt uhlíkově neutrální.

Apple také upozornil, že jeho laboratoř pro obnovu materiálů v Austinu v Texasu začala používat technologii rozšířené reality. S její pomocí chce ukázat partnerům, jak efektivně demontovat zařízení během procesu recyklace. Kromě toho společnost uvedla, že do roku 2025 zcela odstraní plasty ze svého balení. Po zavedení alternativ k fóliím na obrazovky, obalům a pěně je nyní 96 % z nich bez plastů. Cupertinská společnost tvrdí, že nyní pracuje na nahrazení etiket, laminátů, laků a dalších prvků.

Tipy pro Vás

Přinášíme novinky ze světa mobilů a našeho života

Autorizovaný vs. neautorizovaný servis

Hlavním rozdílem mezi autorizovaným a neautorizovaným servisem telefonu je v tom, kdo servis provádí. Autorizovaný servis je prováděn oficiálním servisním partnerem výrobce telefonu, zatímco neautorizovaný servis může být prováděn jakýmkoliv jiným servisem či opravářem, který není oficiálním servisním partnerem.

Pokračovat ve čtení

MacBook

MacBook je řada notebooků vyráběných společností Apple, která se vyznačuje vysokou kvalitou zpracování, výkonností a spolehlivostí. MacBooky jsou oblíbené především mezi profesionály, studenty a všemi, kteří potřebují spolehlivé a výkonné zařízení pro práci, tvorbu a zábavu.

Pokračovat ve čtení

iPad

iPad je tablet vyráběný společností Apple, který byl poprvé uveden na trh v roce 2010. Od té doby se stal velmi populárním nástrojem pro práci, zábavu a vzdělávání.

Pokračovat ve čtení

Zajímá vás více ze světa
mobilních telefonů a techniky?

Zobrazit další články
Opravujeme zařízení také těchto firem